۱۳۹۵/۱۱/۲۴
معاون استاندار تاکید کرد:

دستگاههای اجرایی باید امکانات خود را در اختیار آموزش و پروش قرار دهند

معاون سیاسی و اجتماعی استاتداری خراسان شمالی گفت: دستگاههای اجرایی باید امکانات و سالن های خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد تقی ایرانی در چهارمین جشنواره فیلم رشد استان اظهار داشت: در تمامی آموزه های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی آموزش و پرورش در راس امور اجرایی و حمایتی است.
ایرانی افزود: انسان سازی در بستر آموزش و پرورش اتفاق می افتد و محوریت تمام فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری است.
وی تصریح کرد: بلوغ فکری در آموزش و پرورش رقم می کند و بنابراین باید جشنواره رشد و امثال آن با جدیت بیشتری پیگیری و برگزار کرد و امکانات مورد نیاز آن بررسی و فراهم گردد.
وی افزود: امیدورایم با آسیب شناسی جشنواره سال گذشته شاهد برگزاری بهتر آن امسال باشیم.
وی مطرح کرد: در جانعه امروزی باید  تکنولوژی و فناوری را در خدمت آموزش و پرورش درآوریم  و از تنگ نظری پرهیز کنیم آموزش دانش بنیان باید از مدارس آغاز شود.
وی تاکید کرد: اموزش و پرورش را از تعارف باید به محوریت فعالیت هایمان تبدیل کنیم اگر این کار انجام شد و معلم از نماینده مجلس و وزیر مهمتر شد آنموقع فرهنگ در راس قرار می گیرد همان که اسلام عزیز توصیه به رعایت مقام دانش و عالم کرده است.  توجه به اموزش و پرورش باید در راس امور دستگاههای اجرایی استان باشد و دستور رئیس آموزش و پرورش در خصوص بهره مندی از امکانات دستگاهها مطاع باشد و درگیر تشریفات و سفارش سایر مسئولین  نباشد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: شوراهای شهرها و روستاهای ما با اتاق فکر جامعه باشند باید با تکیه بر تدبیر و عقلانیت شهر و روستای ما اداره شود و درگیر مسائل حاشیه ای نشود و با آینده نگری مسائل و مشکلات را برطرف نماید.
محمد تقی ایرانی افزود: مطالبه شوراهای مدیریت واحد شهری است اما در عمل این اتفاق حتی در شهرداریها هم نیفتاده است . امکانات شهر متعلق به هر نهاد دولتی یا عمومی که باشد برای حمایت از برنامه های آموزش و پرورش باید رایگان در اختیار دانش آموزان و فرهنگیان قرار گیرد.


منبع : روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۷۹۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید