۱۳۹۵/۱۱/۲۲
معاون کنسولی وزیر خارجه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن بجنورد:

هم دیپلماسی و هم قدرت نظامی برای سربلندی لازم است/ اعلام آمادگی برای بین المللی کردن خراسان شمالی

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه به عنوان سخنران اصلی راهپیمایی ۲۲ بهمن در بجنورد با بیان این که برای سربلندی کشور، هم قدرت نظامی و هم مذاکره و دیپلماسی لازم است، آمادگی این وزارتخانه را برای بین المللی کردن خراسان شمالی و مرکز این استان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، حسن قشقاوی با اشاره به این که استقلال از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بود، حفظ حاکمیت ملی و تمامیت اراضی کشور را مظهر استقلال دانست و با اشاره به رویدادهای تاریخی سده های اخیر کشورمان و امتیازدهی فراوان شاهان قاجار به بیگانگان و وابستگی رژیم پهلوی به قدرت های خارجی گفت: از زمان فتحعلی شاه قاجار تا پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با 5 عهدنامه ننگین تحمیلی، نزدیک 70 درصد از خاک ایران جدا شد و توجه به این نکته، اهمیت و عظمت کار جوانان و ملت بزرگ ایران در دوران 8 سال جنگ تحمیلی را به خوبی نشان می دهد که اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشورمان را واگذار کنیم.
وی با اشاره به نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از سه میزبان اصلی اجلاس اخیر در شهر آستانه که در مورد تحولات سوریه برگزار شد، خاطرنشان کرد: این امر در سایه مقاومت حاصل شده است و امروز به استکبار جهانی اجازه داده نمی شود خلاف نظر جمهوری اسلامی در منطقه اقدامی انجام شود.
سخنگوی اسبق وزارت خارجه کشورمان که نیروی دفاعی و نظامی را قدرت سخت و دیپلماسی و مذاکره را قدرت نرم نظام توصیف کرد، افزود: این دو لازم و ملزوم یکدیگرند؛ به نحوی که ما حتی در اوج جنگ تحمیلی هم از مذاکره غافل نبودیم که در نهایت به صدور قطعنامه 598 منجر شد. وی با اذعان به این که دستاوردهای قدرت سخت و نرم هیچ گاه صد در صدی نخواهد بود، در عین حال گفت: مردم هم چنین توقعی ندارند، ولی مهم تلاش حداکثری است که برای سربلندی کشور و حفظ قدرت مشروع ایران انجام می گیرد.
معاون وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به شناخت خود از خراسان شمالی و یادآوری نطقی که در مجلس ششم در حمایت از تشکیل سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی داشته است، خطاب به مردمی که در هوای سرد و برفی بجنورد در راهپیمایی و سپس مصلای امام خمینی(ره) حضور یافته بودند، تصریح کرد: خراسان شمالی مهد همبستگی قومی و ملی و نماد وحدت سیاسی و مذهبی و اتحاد همه دلبستگان توسعه استان و کشور است و به تعبیر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایرانی کوچک و کلکسیونی از قومیت ها محسوب می شود.
قشقاوی با بیان این که تعابیر و توصیفات رهبر معظم انقلاب در سفر مهرماه 91 به این استان هیچ گاه فراموش نخواهد شد، کسب رتبه نخست خراسان شمالی در صدور مجوزهای سرمایه گذاری خارجی در کشور طی یک سال گذشته را ستود و عملیاتی شدن آن را گام بزرگی برای توسعه این خطه دانست.
وی هم چنین آمادگی وزارت امور خارجه را برای بین المللی کردن خراسان شمالی اعلام کرد و گفت: برای این منظور در صدد هستیم نمایندگی این وزارتخانه در بجنورد را فعال تر کنیم و با حل مشکل نشست و برخاست هواپیماهای غول پیکر در فرودگاه این شهر و برقراری پروازهای خارجی، ویزای فرودگاهی الکترونیکی برای اتباع 180 کشور در این فرودگاه صادر می شود.
این دیپلمات ارشد کشورمان، اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه گذاری خارجی را اسباب رشد این استان سرخیز توصیف و ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همراهی مردم و دولت خدمتگزار، خراسان شمالی به زودی به جایگاه شایسته خود در کشور دست یابد.
گزارش روابط عمومی استانداری حاکیست، پایان بخش مراسم محوری یوم الله 22 بهمن بجنورد که با حضور امام جمعه، استاندار و دیگر مسئولان کشوری و لشگری و جمعیت کثیر راهپیمایان برگزار شد، قرائت قطعنامه پایانی بود.
در حاشیه این راهپیمایی هم چنین از یادمان شهیدان امامی فرد (سه برادر شهید دوران دفاع مقدس) رونمایی شد./


منبع : روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۶۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید