بهره مندی از مزیت ها نقشه راه کار در خراسان شمالی است
استاندار خراسان شمالی:
بهره مندی از مزیت ها نقشه راه کار در خراسان شمالی است
عصر امروز در دیدار استاندار خراسان شمالی با نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، محمدرضا حسین نژاد گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری در سفر ایشان به استان و تاکیدات رئیس جمهوری در زمان انتصاب بنده رسیدگی به مشکلات مردمو بهره مندی از مزیت های استان از جمله راهبردهای کار در خراسان شمالی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدرضا حسین نژاد در این دیدار گفت: خراسان شمالی در ابعاد کشاورزی، گردشگری و صمت دارای استعدادهای فراوان است که بهره مندی از این مزیت ها، افزایش ارتباطات برون مرزی با هدف توسعه صادرات و فعال کردن بازارچه های مرزی در دستور کار مجموعه مدیریت استان است. 
حسین نژاد با اشاره به تصویب برگزاری هفتگی ملاقات عمومی توسط مدیران استان در روزهای دوشنبه، افزود: هیچ بهانه ای قابل قبول نیست و مدیران باید در این روز پاسخگوی مردم باشند.
وی گفت: بر اساس قانون باید 25 درصد افراد جذب شده در دستگاه های اجرایی از خانواده ایثارگران باشند اما این عدد در استان 9 درصد است که باید جبران شود.
حسین نژاد کم آبی را مسئله اصلی استان عنوان کرد و افزود: مدیریت و استحصال آب های مرزی، بهره مندی از پساب و برنامه ریزی بلند مدت برای استفاده از آب دریای عمان و تاجیکستان از جمله برنامه های کاری استان برای حل مشکل کم آب استان است.
حسین نژاد از حجت الاسلام فیاضی خواستار مطرح کردن موضوع آب در جلسه با مسئولان ملی شد و گفت: در حال حاضر مشکل کم آبی موجب شده است تا صنعت جدیدی در استان راه اندازی نشود.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی در ادامه افزود: در خصوص مدیریت آب های مرزی و فعال کردن بازارچه های مرزی باید با کشور ترکمنستان ارتباطات بیشتری داشته باشیم.
محمدرضا حسین نژاد امنیت پایدار را در گرو دیدگاه های معنوی مردم دانست و گفت: رسالت فرهنگی سنگین تر از رسالت عمرانی است و باید بدانیم برای توسعه نباید چشم به توافقات و مذاکرات داشته باشیم.
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۵۵۴

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی