صنایع مکلف به اجرای مبانی طرح جامع پدافند غیرعامل استان
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد:
صنایع مکلف به اجرای مبانی طرح جامع پدافند غیرعامل استان
استاندار خراسان شمالی گفت: مجموعه تهدیدات در طرح جامع پدافند غیرعامل استان جمع بندی خواهد شد و کلیه بخش ها به ویژه صنایع مکلف به اجرای این مبانی هستند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در نشست شورای پدافند غیر عامل استان با بیان اینکه هر طرح باید ضمانت اجرایی داشته باشد گفت: در سند پدافند غیرعامل استان آنچه مربوط به حوزه های اقتصادی و صنعتی است در شورای تامین استان برای اجرا همراه با تعیین برنامه زمانبندی تصویب خواهد شد و واحدهای صنعتی ملزم به اجرا و رعایت مبانی پدافند غیرعامل در استان خواهند شد.
شجاعی به اشاره به اینکه ۴۴ درصد جمعیت استان روستانشین هستند، افزود: ۹۱ درصد از منابع آبی استان در بخش کشاورزی مصرف می شود و در سفر مقام معظم رهبری به استان، ایشان بخش کشاورزی پیشران اقتصادی خراسان شمالی معرفی کردند.
وی با بیان اینکه کشاورزی بدون آب معنا ندارد، افزود: در طرح جامه تهیه شده پدافند غیرعامل استان بخش کشاورزی به عنوان قوت و قدرت استان خراسان شمالی به خوبی در نظر گرفته شده است اما به مسئله کم آبی و بحران آب در این طرح به عنوان یک تهدید غیرنظامی برای استان توجهی نشده است و باید به عنوان پیوست در این طرح لحاظ شود.
شجاعی کمبود آب را مانعی برای توسعه و ایجاد مشکلات در حوزه های مختلف مانند تامین معیشت و اشتغال عنوان کرد.
شجاعی با اشاره به پیگیری‌های استان برای تخصیص سهم به خراسان شمالی در طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور، گفت: بررسی مسئله کم آبی در استان خراسان شمالی که ۸ دشت از ۱۱ دشت آن ممنوعه است از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند دلیلی علمی برای اجرای طرح های انتقال آب به استان باشد.
شجاعی بر همراهی مردم برای اجرا هر گونه طرحی در استان تاکید کرد و افزود: اجرای مبانی و اصول در سند پدافند غیرعامل استان مستلزم همراهی مردم و فهم مشترک است که صدا و سیما و رسانه ها باید در خصوص این طرح بسته ای برای اطلاع رسانی و آگاه سازی به مردم تعریف کنند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر وجود عنصر انسجام و هم افزایی در مجموعه مدیریت استان گفت: به رغم وجود کمبودهای فراوان اما با ایجاد هماهنگی بین دستگاهی تلاش داریم نداشته ها را تامین کنیم و این انسجام دلیل عدم نگرانی مسئولان ملی برای خراسان شمالی در بروز اتفاقات مختلف مانند سیل است.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۳۵۳

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی