معاون سیاسی استاندار طرح محدودیت های جدید کرونایی را تشریح کرد
معاون سیاسی استاندار طرح محدودیت های جدید کرونایی را تشریح کرد
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی امشب با حضور در برنامه رصد از شبکه اترک استان به تشریح طرح اعمال محدودیت های جدید برای کنترل بیماری کرونا پرداخت و گفت: با همکاری و مشارکت خوب مردم این طرح در روز نخست به خوبی در استان اجرا شد.
به گزارش روابط عمومیو امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، احمد برادران در این دیدار با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان متولی اعلام وضعیت شهرهاست، افزود: شهرستان های بجنورد، اسفراین و فاروج در وضعیت قرمز و سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی ابتلا به بیماری کرونا هستند.
برادران مهمترین هدف از اعمال محدودیت های جدید کرونایی را قطع زنجیره انتقال عنوان کرد و گفت: کاهش ترددها در سطح شهرها می تواند کمک خوبی برای کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا باشد.
معاون سیاسی استاندار حفظ سلامت مردم را اولویت هدف اجرای طرح محدودیت های جدید کرونایی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ابتلا به بیماری کرونا به صورت خانوادگی می باشد و دورهمی های خانوادگی، برگزاری مراسمات در روستاها و تردد در سطح معابر موجب شیوع بیشتر این بیماری شده است.
احمد برادران با بیان اینکه این طرح می تواند تمدید، تشدید و یا زودتر از زمان تعیین شده به پایان برسد که به میزان همکاری و مشارکت مردم و کاهش و یا افزایش تعداد مبتلایان بستگی دارد، افزود: به رغم تمامی تلاش های صورت گرفته در بخش درمان اما راه علاج این بیماری پیشگیری است.
برادران از بستری ۳۴۰ نفر در بیمارستان های بجنورد، شیروان و اسفراین در حال حاضر خبر داد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ نفر بستری و ۱۵ نفر فوت کردند که جمع فوتی های استان ۷۹۰ نفر از گروه های سنی مختلف می باشد.  
وی تاکید کرد: هیچ فردی در مقابل این ویروس واکسینه نیست و مهمترین اقدام برای مقابله با این بیماری رعایت مقررات و دستورالعمل های وزارت بهداشت و درمان می باشد.
برادران با بیان اینکه حساسیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته است، گفت: رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی می تواند درصد ابتلا را کاهش دهد و باید اجتماعات کاهش یابد.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۰۱

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی