هدف اعمال محدودیت های جدید حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال کروناست
استاندار خراسان شمالی در ستاد مدیریت بیماری کرونا:
هدف اعمال محدودیت های جدید حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال کروناست
استاندار خراسان شمالی از آغاز اعمال محدودیت های جدید ستاد کرونا و اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها از اول آذر ماه به مدت دو هفته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی محمد علی #شجاعی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود:هدف از اجرای طرح فوق حفظ سلامتی مردم و قطع زنجیره انتقال است. وی با بیان اینکه بعد از دو هفته باید وضعیت استان در کنترل بیماری کرونا رو به بهبودی باشد ، تصریح کرد: این بهبودی بستگی به میزان عملکرد دستگاه های اجرایی ، تلاش مدیران و اطلاع رسانی ها دارد. شجاعی در ارتباط با محدودیت ترددها نیز افزود: شهرهایی که در وضعیت قرمز و نارنجی و دارای کمربندی هستند تردد خودروهای غیر بومی فقط از طریق کمربندی و در صورت نبود کمربندی باید یک مسیر ویژه از سوی فرمانداری ها جهت تردد اعلام شود.
وی در خصوص تردد کارکنان ادارات به سایر شهرستانها نیز گفت: تردد کارکنان به ویژه به شهرهای دارای وضعیت قرمز باید با اعلام فرمانداران و بر اساس ارائه نامه و تطبیق کارت شناسایی انجام شود.
وی بر افزایش ارائه خدمات غیر حضوری تاکید کرد و اظهار داشت: این امکان با اطلاع رسانی توسط صداوسیما و رسانه ها محقق می شود. #شجاعی تصریح کرد: تمام شهرستانها باید سالن های بزرگ خود را که مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی استان است را در اختیار آنان قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد : وضعیت اقتصادی کسبه ها و بازاریان بر کسی پوشیده نیست و به خاطر آنان این طرح دیرتر به مرحله اجرایی رسید اما در حال حاضر چاره ای نیست زیرا محور اصلی کار ما سلامتی و جان مردم است.
#شجاعی با اشاره به اینکه خراسان شمالی جزو استانهای پیشرو در پرداخت تسهیلات به کسبه ها است ، اظهار داشت: اگر نیاز به ارائه تسهیلات بیشتری است اقدامات لازم با همکاری بانک های استان انجام می شود.
وی افزود: تعداد نیروهای در فرمانداری ها بنا بر تشخیص خود فرماندار خواهد بود اما نباید به هیچ عنوان شاهد حضور کارمندان با سن بالا و دارای بیماری زمینه ای باشیم. دکتر دلشاد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز از اجرای طرح محله محور در راستای مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و گفت:هدف این طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت های مردمی و هماهنگی بین بخشی ، قطع زنجیره و انتقال ویروس با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی و کاهش میزان بستری است
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۲۸

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی