حضور جدی تر نخبگان علمی در تصمیم گیری های استان
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد:
حضور جدی تر نخبگان علمی در تصمیم گیری های استان
استاندار خراسان شمالی گفت: با تدوین سند علمی استان از حضور بیشتر نخبگان علمی در تصمیم گیری های امور اجرایی و حل مشکلات حوزه های مختلف استان استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی محمد علی #شجاعی در شورای مشورتی نخبگان استان هدف اصلی از شکل گیری این مجمع را ترسیم نقشه علمی عنوان و افزود: باید فارغ از تمام مسائل اجرایی استان و بر اساس مزیت نسبی، در تمامی مسائل ردپای نقشه علمی دیده شود. شجاعی اظهار داشت: هر لحظه یافته های علمی در حال تغییر و ارتقا است و ما باید به تناسب آن در مسیر رشد قرار گیریم در حالیکه در اکثر دانشگاه ها به مباحث پژوهشی کمتر پرداخته می شود.
وی به کارگیری یافته های علمی و پژوهشی را به عنوان یک اندیشه جدید ضروری دانست و افزود: در مسیر این یافته ها، ایجاد دانشگاه نسل سوم بعنوان محور کار آفرینی و حل مشکلات جامعه الزامیست اما ما همچنان در گام نخست راه هستیم.
#شجاعی داشتن نگاه ویژه علمی به مباحث آموزش عالی را یک ضرورت جدی ذکر و اظهار داشت: رشته های علمی باید در راستای برطرف کردن نیازهای استان باشد. وی تصریح کرد: ایده خوب داشتن کار سختی نیست اما ایده ای ارزشمند تلقی می شود که قابلیت اجرا داشته و دغدغه ها را تبدیل به طرح های تولیدی کند. شجاعی افزود: تا زمانی که نحبگان علمی را به بدنه اجرا ورود پیدا نکند مشکلات حل نخواهد شد لذا باید از ظرفیت های علمی در مباحث اجرا بیشتر بهره مند شد. گفتنی است در ابتدای این نشست نخبگان به بیان دغدغه های حوزه های مختلف کاری خود پرداختند.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۰۳

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی