اگر و شاید به درد مردم نمیخورد مصوبات سفر انجام شود
در هفتمین جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری استاندار خطاب به مدیران استان
اگر و شاید به درد مردم نمیخورد مصوبات سفر انجام شود
استاندار خراسان شمالی در هفتمین جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری گفت:به رغم کمبود اعتبارات روند تحقق مصوبات به خوبی پیش می رود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر محمد علی شجاعی با تاکید بر ورود جدی فرمانداران در پیگیری مصوبات سفر اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی پروژه هایی را که باید در هفته دولت به بهره برداری برسد را تعیین تکلیف کنند که نیازمند برنامه ریزی بخشی و شهرستانی برای نحوه افتتاح پروژه ها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: پروژه هایی که باید در هفته دولت افتتاح شود این اتفاق باید رخ دهد و در این مسیر مدیران باید مقدمات کار را فراهم کرده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم مباحث تخصیص اعتبارات را پیگیری کند. شجاعی تصریح کرد : در هفته دولت پروژه ها و طرح های عمرانی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد زیرا هدف ما جلوگیری از هر نوع تجمع در وضعیت کرونا ویروس و عدم آسیب به مردم است.
وی افزود : مدیران بدانند که برای افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی به کار بردن واژه های " اگر و شاید " بدرد مردم نمی خورد باید پروژه های تعریف شده به سرانجام برسد.
استاندار خراسان شمالی اظهار داشت : مدیران دستگاه های اجرایی که از محل صندوق توسعه ملی پروژه عمرانی تعریف شده دارند که معطل مانده باید از بانک های عامل پیگیری کرده و گزارش این پیگیری را اعلام کنند. دکتر شجاعی شان مدیریت فقط اجرای امور نیست و گفت: مدیریت به معنای سنجیدن تبعات زندگی اجتماعی، اقتصادی ، امنیتی ،معیشتی و بین الملل مردم است.
وی به سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان دستور داد تا یکبار برای همیشه تکلیف پروژه های خود را در هر حوزه یا در هر شهرستان با سازمان های متولی حل کند و دیگر از نشدن ها چیزی نگوید. وی در ارتباط با آخرین اقدامات انجام شده برای پروژه راه آهن جوین _ اسفراین نیز گفت: اقدامات لازم برای راه آهن جوین به اسفراین انجام شده که در حال حاضر یک بخش از ادامه این پروژه مربوط به یکی از روستاهای خراسان رضوی است که باید ۱۲ میلیارد تومان به صورت نقدی جهت تملک اراضی به این روستا اختصاص یابد تا پیمانکار کار خود را آغاز کند بنابراین این مبلغ فوق باید به صورت نقدی باشد زیرا با روستاییان نمی توان پای میز مذاکره نشست.
وی در پایان از روابط عمومی تمام دستگاه های اجرایی استان خواست تا یک کار واحد برای هفته دولت انجام دهند زیرا به موجب این اقدام شاهد کاهش هزینه ها و ثابت بودن روند اطلاع رسانی ها خواهیم بود.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۵۳۷

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی