دستگاه های اجرایی برای تامین سلامت مردم فرافکنی نداشته باشند
سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان شمالی:
دستگاه های اجرایی برای تامین سلامت مردم فرافکنی نداشته باشند
سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان شمالی در ششمین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: دستگاه های اجرایی برای تامین سلامت مردم فرافکنی نداشته باشند و وظایف نظارتی خود را به درستی انجام دهند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود ثمینی در این نشست اظهار داشت: سالم سازی و فرهنگ سازی برای تامین سلامت مردم بسیار مهم است و اگر ما به عنوان مسئول دغدغه سلامت مردم را داریم باید فرآیندی واقعی برای تامین نیازهای مردم تعریف کنیم.
بحث افزودنی های غیرمجاز در شیر خام و آرد نان از دستورکارهای این نشست بود که ثمینی در این خصوص اظهار داشت: ما نمی توانیم مردم را مجبور به کنار گذاشتن مصرف شیر فله ای کنیم بلکه باید با فرهنگ سازی و تعریف فرآیند درست و با قابلیت اجرایی، مخاطرات را حذف کنیم.
وی ادامه داد: بحث عرضه شیر فله ای فقط مختص مصرف نیست بلکه بخشی از اقتصاد روستانشینان به این موضوع مرتبط است که تصمیم گیری نامناسب موجب آسیب به اقتصاد و درآمد آنان و مهاجرت به حاشیه شهرها و بروز آسیب های اجتماعی مختلف می شود. 
ثمینی تاکید کرد: دامداری های سنتی بخش بزرگی از دامداری های استان را تشکیل می دهند که تعطیلی آن ها با هدف تامین سلامت مردم راهکار مناسبی نیست و پیشنهاد بنده افزایش نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در این دامداری هاست که فرآیند نظارت باید توسط متولیان امر، تعریف و به کارگروه اعلام شود.
وی خاطرنشان کرد: تامین سلامت مردم باید در اولویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باشد و برای کنترل افزودنی های غیر مجاز به آرد نان هم اعتبار مورد نیاز با طرح و تصویب در شورای برنامه ریزی استان تامین شود.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۷۴۴

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی