ثبت یک رویداد ملی و بین المللی در هرماه/حرکت به سمت اولویت های استان
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد:
ثبت یک رویداد ملی و بین المللی در هرماه/حرکت به سمت اولویت های استان
هشتمین نشست سال جاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان در حالی برگزار شد که استاندار خراسان شمالی مواردی همچون ثبت یک رویداد ملی و بین المللی در هرماه برای سال آینده، حرکت تمامی دستگاه های اجرایی در مسیر اولویت ها و نیازهای استان و مردم،توزیع عادلانه خدمات در شهرستان ها، توجه ویژه به بخش خصوصی و کاربردی کردن تمامی پژوهش ها را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی در این نشست به موضوع مهم شناساندن استان در کشور اشاره کرد و گفت:یکی از راه های شناساندن استان در کشور ثبت یک رویداد ملی و بین المللی در قالب جشنواره های مختلف در هر ماه است که باید سال آینده این امر محقق شود؛ زیرا این کار نوعی سرمایه گذاری است، نه هزینه کردن.
وی با تاکید بر این که تمام مدیران دستگاه های اجرایی باید در مسیر اولویت ها و نیازهای مردم و استان حرکت کنند، افزود:باید نیازهای مردم اولویت گذاری شود که یکی از این اولویت های اساسی برق رسانی به روستاهای باقیمانده است.
شجاعی خاطرنشان کرد:تمامی شهرستان ها در بحث توزیع خدمات باید یکسان دیده شود و نباید هیچ شهرستان، روستا یا دهستانی از ارائه خدمات محروم شوند زیرا  آثار منفی آن در جامعه را شاهد خواهیم بود.
وی اظهار داشت:در برخی شهرستان ها به خصوص راز و جرگلان در بخش ارائه خدمات دولتی عقب است که باید فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در راستای توزیع عادلانه خدمات به این مهم بیشتر توجه کنند.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در بخش دیگر سخنان خود تنها راه درمان دردهای اقتصادی را توجه به بخش خصوصی دانست و افزود: با اعتبارات دولتی نمی توان کاری را انجام داد و تنها راه  درمان استان توجه ویژه به بخش خصوصی و حذف بروکراسی اداری است که البته در حال حاضر زیرساخت های لازم برای بخش خصوصی فراهم خواهد شد.
استاندار خراسان شمالی در ارتباط با حوزه بانوان استان اظهار داشت:باید جمعیت بانوان روستاها بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا این افراد نیروی کار آماده و جوان هستند که می توانند موجب رشد در اقتصاد شوند.
شجاعی تصریح کرد: آمارها برای حفظ کردن نیست بلکه برای نشان دادن مسیر و هدف است؛ بنابراین کسانی که در روستاها ماندگار شده اند، نیروی مولد محسوب می شوند که باید در آمارها و برنامه ریزی ها توجه بیشتری به آنان شوند.
وی خاطرنشان کرد:خراسان شمالی، فقط شهرستان هایی همچون بجنورد، اسفراین وشیروان نیست بلکه باید به تمامی شهرها به خصوص روستاها هم توجه شود.
وی در خصوص عملکرد کارگروه زیربنایی و تغییر کاربری ها اظهار داشت:تغییر کاربری ها باید در موارد ضروری اعمال شود و فقط در این حالت است که حمایت های همه جانبه خواهیم داشت.
شجاعی بر اجرای طرح های خورشیدی و انرژی پاک هم تاکید کرد و گفت:یکی از تکالیف برنامه ششم توسعه توسعه طرح های خورشیدی است و حتی می توان محوطه ها و سقف های ادارات را مجهز به پنل های خورشیدی کرد و برای این کار منعی وجود ندارد لذا به دنبال جذب سرمایه گذار باشید.
وی در خصوص اهمیت حوزه پژوهش نیز اظهار داشت:بخش اعظم پژوهش ها باید کاربردی و اصولی باشد و دستگاه های اجرایی بر روی این موضوع تمرکز کنند و سپس اولویت های استان شناسایی شود تا پروژه ها بر مبنای آن شکل گیرد.
وی از دیدارها و رایزنی های خود با شماری از مسئولان کشوری، وزرا و اعضای کابینه خبر داد و از مدیران استان خواست با توجه به در پیش بودن سفر برخی از این مقامات، مستندات مطالبات دستگاه های خود را برای ارائه در این سفرها و بهره مندی از نتایج این رویدادها به سرعت تهیه کنند.
استاندار هم چنین از انتصاب سرپرست جدید برای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بدون هماهنگی با استانداری به شدت انتقاد کرد و از وی خواست این نشست را ترک کند زیرا سرپرست قبلی جزو مدعوین و اعضای شوراست. 

 
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۷۹۶

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی