کمک شهرداری ها به آموزش و پرورش برای تأمین منابع درآمدی پایدار/ 13 آبان روز نمایش دوباره اتحاد ملت
استاندار در شورای آموزش و پرورش تأکید کرد:
کمک شهرداری ها به آموزش و پرورش برای تأمین منابع درآمدی پایدار/ ۱۳ آبان روز نمایش دوباره اتحاد ملت
استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی در آستانه ۱۳ آبان از این روز به عنوان فرصتی برای نمایش دوباره اتحاد ملت ایران اسلامی یاد کرد و از شهرداری ها، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دیگر دستگاه های اجرایی خواست برای تغییر کاربری املاک در اختیار آموزش و پرورش با این اداره کل همکاری کنند تا منبع درآمدی پایداری برای آن ایجاد شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی چهارشنبه در هفتمین نشست سال جاری اعضای شورای آموزش و پرورش این استان تصریح کرد: کمک به تأمین منابع درآمدی پایدار برای آموزش و پرورش بخشی از مشکلات جاری این نهاد را برطرف می کند و استانداری نیز از اقدامات شهرداری ها و شوراهای اسلامی و دیگر نهادهای متولی در این خصوص حمایت لازم را خواهد داشت.
وی هم چنین با اشاره به نزدیک شدن موعد برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تصریح کرد: 13 آبان فرصتی است تا بار دیگر اتحاد و انسجام خود را به جهانیان نشان دهیم. وی با یادآوری اقدامات و لفاظی های رئیس جمهوری ایالات متحده خاطرنشان کرد: تاکنون سابقه نداشته است رئیس جمهوری آمریکا ادعایی را مطرح کند اما تا به این اندازه در دنیا مورد بی اعتنایی و بی توجهی قرار گیرد.
حمایت از اعزام کاروان های دانش آموزی راهیان نور، تقویت برنامه های ورزشی و تغذیه سالم در مراکز آموزشی از دیگر نکات مورد اشاره رئیس شورای آموزش و پرورش استان بود. صالحی هم چنین برگزاری نشست ویژه ای به ریاست معاون سیاسی استاندار را برای بررسی مشکلات راهیان نور مورد تأکید قرار داد و از پرداخت شدن کل بدهی آموزش و پرورش استان به شهرداری ها با استفاده از اوراق اسناد مشارکتی خبر داد و از آن استقبال کرد.
استاندار با یادآوری گشایش دهمین نمایشگاه کتاب استان در بجنورد و نیز برگزاری نمایشگاه الکامپ در هفته آینده، خواستار آن شد که شرایط حضور دانش آموزان و دانشجویان استان در این دو نمایشگاه به بهترین نحو فراهم شود.
صالحی خبر دیگری هم برای اصحاب رسانه و عموم مردم استان به ویژه بانوان داشت و گفت: به دنبال دیدار اخیرم در تهران با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، هفته آینده میزبان خانم دکتر ابتکار در استان خواهیم بود و رایزنی برای احداث مرکز آموزشی شبانه روزی دخترانه در رازوجرگلان به کمک اعتبارات ملی را با وی خواهیم داشت تا مقدمات این کار در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود.
استاندار در پایان جلسه با اشاره به انتشار گلایه های یکی از بازنشستگان آموزش و پرورش در فضای مجازی درخصوص نحوه دریافت حکم بازنشستگی، به دیدار صبح چهارشنبه خود با این بانوی بازنشسته فرهنگی اشاره کرد که به منظور دلجویی از وی برگزار شده است. وی تکریم ارباب رجوع به خصوص تکریم و تجلیل بازنشستگان را مورد تأکید قرار داد و از همه مدیران و دستگاه های اجرایی استان به ویژه آموزش و پرورش خواست، در این خصوص اهتمام بیشتری داشته باشند./ 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۱۲

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی