ابلاغ حکم 7 شهردار جدید خراسان شمالی از سوی استاندار
ابلاغ حکم ۷ شهردار جدید خراسان شمالی از سوی استاندار
مقام عالی دولت در خراسان شمالی احکام شهرداران منتخب شوراهای اسلامی ۷ شهر این استان را به آنان ابلاغ کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، استاندار در مراسم معارفه این شهرداران که سه شنبه شب برگزار شد، با بیان این که وظیفه ما در قبال معرفی شهرداران صرفا تطبیق دادن شرایط افراد منتخب شوراهای اسلامی با ضوابط و قوانین بوده است، توصیه های اداری، مالی و مدیریتی به شهرداران ارائه کرد.
محمدرضا صالحی با اشاره به وظایف متنوع شهرداری ها و شهرداران، به آنان توصیه کرد با تعریف درآمد پایدار، برنامه ای مدون و بلندمدت در کنار امور جاری و روزمره مدیریت شهری داشته باشند.
وی هم چنین خواستار آن شد که شهرداران منتخب برای اثرگذاری مطلوب بر فضای فرهنگی، مبلمان شهری، فضای سبز و گسترش حمل و نقل عمومی، برنامه هایی را تدوین و عملیاتی کنند. چاره اندیشی برای معضل زباله و فرهنگ سازی برای تفکیک از مبدأ و توسعه بازیافت و درنظر داشتن منافع و مصالح کلان شهروندان در درازمدت از دیگر توصیه های مهندس صالحی به شهرداران جدید بود.
وی خاطرنشان کرد: شهرداران باید به کمک فرمانداران برای عملیاتی کردن برنامه ایجاد تونل سبز و ساماندهی مشاغل و زیباسازی ورودی شهرهای استان تدابیر لازم را اتخاذ کنند و بوستان های ویژه بانوان نیز در مراکز شهرستان های استان تعریف و اجرایی شود. وی با اشاره به این که طبق مصوبه دولت باید صنوف آلاینده شهری نیز حداکثر طی یک سال به خارج شهرها منتقل شود، تصریح کرد: از محل عوارض دریافتی آلایندگی و دیگر منابع قانونی در حد مقدورات به شهرداری ها کمک می کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز با بیان این که محدودیت ها و مضیقه های مالی موجود، مسئولیت شهرداران و مدیریت های شهری در هزینه کرد عوارض شهروندان و درآمدهای کسب شده شهرداری ها را سنگین کرده است، گفت: به همین دلیل، شهرداران باید با کار کارشناسی دقیق و اولویت بندی طبق ضوابط قانونی، مصارف مالی خود را مدیریت کنند.
محمدحسین علی نیا با اشاره به کمک های دولت به شهرداری ها در عین حال تصریح کرد: شهرداری ها باید منابع درآمدی پایدار برای خود تعریف کنند و خوداتکا باشند تا بتوانند برای امور جاری روزمره و نیز طرح های عمرانی بلندمدت و ترسیم چشم انداز شهرها برنامه ریزی بهینه ای داشته باشند.
علی اصغر شاکری مطلق مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری هم با اشاره به فعالیت 22 شهرداری در استان خاطرنشان کرد: شوراهای اسلامی شهرهای این استان 118 عضو دارد که 8 نفر آن ها را زنان تشکیل می دهند و میانگین سنی اعضای آن ها نیز 42 سال است. وی سپس به قرائت اسامی 7 شهردار منتخب و معرفی اجمالی آنان پرداخت.
در پایان این نشست، استاندار خراسان شمالی احکام 7 شهردار جدید را به آنان ابلاغ کرد. بر این اساس، شاهرخ شاهرخی شهردار شیروان، مسلم نوری شهردار اسفراین، محمدمهدی پهلوان شهردار جاجرم، عبدالله نیازی شهردار ایور، عباس جعفری شهردار درق، محمد اکبرزاده شهردار راز و حسین جاهد هم به عنوان شهردار تیتکانلو معرفی شدند و احکام خود را از استاندار دریافت کردند./
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۸۲۱

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی