برنامه مقابله با آسیب های اجتماعی در خراسان شمالی با توسعه روستاها و کاهش حاشیه نشینی
استاندار تأکید کرد:
برنامه مقابله با آسیب های اجتماعی در خراسان شمالی با توسعه روستاها و کاهش حاشیه نشینی
مقام عالی دولت در خراسان شمالی در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به برنامه های این استان برای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی گفت: پیگیری طرح های توسعه روستایی به منظور کاهش حاشیه نشینی در شهرها، طراحی و اجرای برنامه های پژوهشی و خدمات مشاوره ای در این راستا بوده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی با بیان این که مسئله آسیب های اجتماعی را با جدیت پیگیری می کنیم، از حاشیه نشینی به عنوان یکی از مهم ترین این آسیب ها در استان یاد کرد و گفت: باور ما این است که با تقویت و توسعه روستاها، بخش زیادی از مشکلات شهرها مثل پدیده حاشیه نشینی و تبعات ناخواسته آن کاهش می یابد؛ به همین دلیل طرح هایی نظیر توسعه مشاغل ارزان قیمت و روستاهای سبز و بدون بیکار را تعریف و اجرایی کرده ایم تا از مهاجرت های بی رویه به شهرها جلوگیری شود.
وی با اشاره به برنامه مدون دیگر استان برای راه اندازی بوستان های ویژه بانوان در مراکز شهرستان ها خاطرنشان کرد: این امر هم به منظور کاهش آسیب های این حوزه در نظر گرفته شده است و برای تحکیم بنیان خانواده نیز اعلام کردیم که این بوستان ها در ایام تعطیل به بوستان خانواده تبدیل شود.
وی هم چنین گسترش برنامه های پژوهشی و خدمات مشاوره ای در مناطق روستایی و شهری استان را از دیگر طرح های اجرایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و بر هم افزایی همه دستگاه های متولی حاکمیتی و مردمی به این منظور تأکید کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور نیز در این دیدار با قدردانی از نگاه فرهنگی استاندار خراسان شمالی به مسائل اجتماعی گفت: با توجه به حساسیت های خاص رهبر معظم انقلاب و قوای سه گانه درباره موضوع آسیب های اجتماعی، شورای اجتماعی کشور تشکیل شده است که راه اندازی شوراهای استانی ذیل آن ضرورت دارد.
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی از مهندس صالحی استاندار خراسان شمالی خواست، برای فعال شدن شورای اجتماعی در این استان تدابیر لازم را اتخاذ کند و آمادگی سازمان تبلیغات اسلامی را برای پیگیری برنامه ها و حمایت از اجرای مصوبات آن اعلام کرد.
وی استفاده از ظرفیت روحانیون و هیئت های مذهبی برای گسترش این برنامه ها به ویژه در مناطق روستایی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: از نظر ما هر گونه هزینه کردن در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی به منزله سرمایه گذاری برای آینده جامعه است.
مهرداد ابراهیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این دیدار با اشاره به برخی طرح های پژوهشی و اقدامات عملیاتی در استان در حوزه آسیب های اجتماعی، از جمله رویکردهای این حوزه را تقویت مشارکت های مردمی و به روز رسانی آمارهای مرتبط با مسائل و معضلات اجتماعی دانست و بر ظرفیت سازی در این راستا و گسترش برنامه های یادشده تأکید کرد./
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۶۹

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی