بانک های خراسان شمالی در پرداخت 260 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا بیشتر همکاری کنند
تأکید استاندار در شورای هماهنگی بانک های استان:
بانک های خراسان شمالی در پرداخت ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا بیشتر همکاری کنند
استاندار خراسان شمالی گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و اشتغال برای خراسان شمالی مصوب وابلاغ شده است و بانک های استان موظف هستند سهمیه های مربوط به خود را پیگیری و اعتبارات لازم را به طرح های معرفی شده متقاضیان پرداخت کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی افزود: بحث منابع و مصارف بانکی درخصوص طرح های سفر رهبری و مصوبات کارگروه تسهیل و رونق تولید به هیچ وجه موضوعیت ندارد و بانک ها نباید در پرداخت این قبیل تسهیلات مشکلی داشته باشند. وی ادامه داد: هیچ یک از بانک ها در کشور تاکنون مشکل کمبود منابع برای پرداخت تسهیلات را مطرح نکرده اند بنابراین اگر بانک های استان در این زمینه با محدودیت هایی مواجه هستند، مشکلات احتمالی را منعکس و خود نیز پیگیری کنند تا برطرف شود.
استاندار با بیان این که کارگروه تسهیل تولید برای گره گشایی از واحدهای تولیدی و حل مشکلات آن ها با نظر قانونگذار ایجاد شده است، گفت: بانک ها موظف هستند با نگاه مثبت و حمایتی از بخش تولید و اشتغال، به مصوبات این کارگروه عمل کنند و شرایط بنگاه های عادی اقتصادی را برای واحدهای معرفی شده این کارگروه مطالبه نکنند.
صالحی همکاری و ارتباط تنگاتنگ مدیران اجرایی و بانکی استان را خواستار شد و تصریح کرد: مدیران بانکی استان در نشست های کارگروه تسهیل و حل موانع تولید و نظایر آن یا شخصا حضور یابند یا نمایندگان تام الاختیار خود را بفرستند و مصوبات را اجرایی کنند.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی از شورای هماهنگی بانک های دولتی و خصوصی استان خواست، شیوه یکسانی در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به متقاضیان مصوب و اجرا کنند و آنان را موظف کرد، موانع و مشکلات موجود در پرداخت تسهیلات رونق تولید و اشتغال ازجمله محدودیت احتمالی منابع، محدودیت های حقوقی در تصویب سقف تسهیلات پرداختی و مشکلات دیگر را هم به استانداری منعکس و هم از واحدهای مرکزی خود در تهران پیگیری کنند تا برطرف شود.
وی هم چنین با بیان این که بانک ها مکلف هستند اسناد روستایی را به عنوان وثیقه و تضمین بازپرداخت تسهیلات پرداختی قبول کنند، خاطرنشان کرد: از 102 هزار واحد مسکن روستایی استان حدود 68 هزار واحد سند مالکیت دارند و مالکان آن ها می توانند به اعتبار آن، از بانک ها وام بگیرند.
استاندار خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم خواست، مشکلات پیش روی بهره مندی فعالان حوزه گردشگری و کشاورزی از سامانه بهین یاب را در اسرع وقت، شناسایی و برطرف کند و گزارش آن را ارائه دهد. وی هم چنین تأکید کرد: برابر مصوبات قانونی، 25 درصد منابع همه بانک ها باید به بخش کشاورزی تخصیص یابد و این موضوع در خراسان شمالی نیز باید مورد توجه باشد.
صالحی هم چنین با اعلام حمایت از اقدامات بانک ها در تعیین تکلیف معوقات کلان بانکی، از آنان خواست در راستای سیاست های دولت و نظام در رونق بخشی روزافزون به تولید و اشتغال همکاری بیشتری داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز ابتدای این نشست، تسریع در روند پرداخت تسهیلات حوزه تولید و اشتغال را خواستار شد. محمود دلپسند با بیان این که بانک های استان درخصوص تسهیلات مصوب سفر رهبری باید به تکالیف و تعهدات خود به طور کامل عمل کنند، برخی مشکلات بانک های استان را مطرح و نکات لازم را گوشزد کرد./
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۵۰۷

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی