جایگاه قابل قبول خراسان شمالی در طرح رونق تولید و جذب سرمایه خارجی
معاون امور اقتصادی استاندار تأکید کرد؛
جایگاه قابل قبول خراسان شمالی در طرح رونق تولید و جذب سرمایه خارجی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با ابراز تأسف و گلایه از انتشار اخبار و تحلیل های نادرست درباره وضعیت جاری امور اقتصادی این استان، از رتبه های قابل قبول خراسان شمالی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید و شاخص های صدور مجوز و جذب سرمایه خارجی خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند که سه شنبه در هفتمین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی این استان سخن می گفت، تصریح کرد: خراسان شمالی در زمینه تسهیلات طرح رونق تولید با 33.3 درصد پرداخت، در شاخص درصد تعداد پرداختی به تعداد ثبت نام شدگان، رتبه هفتم و در شاخص تعداد پرداختی به تعداد پروانه های صنعتی، رتبه هشتم کشور را کسب کرده است.
وی با افزودن این که در بدبینانه ترین حالت هم که رتبه استان در شاخص درصد مبلغ پرداختی به مبلغ ثبت نام شده حوزه صنعت و معدن را شامل می شده، این استان رتبه پانزدهم کشور را کسب کرده است، گفت: این در حالیست که برخی افراد در فضای مجازی با انتشار آمارهای کذب، این استان را دارای رتبه سی ام یا سی و یکم برشمرده اند. وی ادامه داد: با توجه به آمارهای سامانه بهین یاب، حتی در مقایسه با استان های منطقه 5 کشور هم خراسان شمالی رتبه دوم را در این خصوص داراست.
مهندس دلپسند با اشاره به حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی نیز گفت: با وجود این که یک مورد از مجموع مجوزهای سرمایه گذاری خارجی در خراسان شمالی به دلایلی به سرانجام نرسید، اما با این حال، این استان سال گذشته با رقم 380 میلیون دلار، در جایگاه دهم کشور قرار گرفت.
رئیس کارگروه تخصصی امور اقتصادی خراسان شمالی با بیان این که ما از نقدهای منصفانه برای اصلاح امور جاری و برطرف کردن موانع و نواقص استقبال می کنیم، در عین حال از عاملان انتشار آمارهای نادرست خواست که با اصلاح آمارهای منتشره، افکار عمومی را ناامید و در قبال مجموعه همکاران حوزه اقتصادی استان، ظلم نکنند. دلپسند تصریح کرد: تمام مدیران نیز مکلف هستند، به انتشار آمارهای نادرست پاسخ مناسب بدهند تا افکار عمومی بر مبنای اطلاعات درست، درباره عملکردها قضاوت داشته باشد.
وی با اذعان به محدودیت تأمین منابع داخلی در حوزه سرمایه گذاری، از هدفگذاری استان در حوزه جذب سرمایه های خارجی دست کم برابر رقم سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: شاهد هستیم که ایجاد نیروگاه های خورشیدی با سرمایه گذاری خارجی در استان آغاز شده است و نیروگاه برق بادی هم با توجه به پیگیری ها و برطرف شدن موانع قانونی، به زودی اجرایی خواهد شد.
وی با بیان این که خراسان شمالی برای جذب بیشتر سرمایه های داخلی و خارجی به ایجاد جاذبه و ارائه مشوق های بیشتر نیاز دارد، تصریح کرد: برای ارتقای ظرفیت ها و توانمندی استان در بخش های مختلف باید ابزارهای کمکی را به خدمت بگیریم که یکی از مهم ترین آن ها، تسهیل فرایندهای اداری و تسریع در پاسخگویی به استعلام ها و صدور مجوزهای قانونی سرمایه گذاری است.
قائم مقام ستاد سرمایه گذاری خراسان شمالی از مدیران استان خواست، با پذیرش ریسک و استفاده از حداکثر توان و ظرفیت های مدیریتی و کارشناسی موجود، در این راه بکوشند و حمایت از سرمایه گذاران برای رونق تولید و اشتغال را همواره مدنظر داشته باشند.
دلپسند هم چنین دستگاه های اجرایی دخیل در صدور مجوز و پاسخگویی به استعلام های حوزه تولید و سرمایه گذاری در استان را مکلف کرد، فرایندها را بر بستر الکترونیک پیش ببرند و با تفویض اختیار به واحدهای شهرستانی، برای کوتاه تر شدن زمان پاسخگویی به متقاضیان اهتمام ورزند تا به رونق تولید و اشتغال، بهبود شرایط کسب و کار و افزایش رضایتمندی مردم منجر شود.
این گزارش حاکیست، در این نشست کلیات اجرای طرح کارناوال فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی در کیش با هدف معرفی قابلیت های این استان در حوزه فرش و صنایع دستی مصوب شد. بررسی چند پیشنهاد اجرایی با هدف تسهیل و تسریع فرایندهای صدور مجوزهای قانونی حوزه تولید و سرمایه گذاری و ارائه گزارش اجمالی همایش ملی انگور از دیگر دستورکارهای این نشست بود./
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۶۳

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی