تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ | ساعت : ۱۶:۶
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی خبر داد:

افزایش واحدهای تولیدی استان از۵۲۳ واحد به ۷۸۰ واحد

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: واحدهای تولیدی استان در دولت تدبیر و امید از ۵۲۳ واحد به ۷۸۰ واحد افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندرای خراسان شمالی محمود دلپسند در حاشیه نشست تسهیل و رفع موانع تولید استان و در مصاحبه با صدا و سیمای استان اظهارداشت: روند افزایش واحدهای تولیدی استان از اقدامات خوب استان در خصوص تسهیل و رفع موانع تولید است اما باید با پیگیری ها و اقدامات بیشتر به شرایط مطلوبتری رسید.
دلپسند با بیان اینکه رکود و تعطیلی واحد های تولیدی در استان براثراقدامات دولت تدبیر وامید10 درصد کاهش یافته است ، افزود: میانگین واحدهای تولیدی راکد استان در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی نسبت به گذشته از 28 درصد به حدود 18 درصد رسیده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با ایجاد تعامل فی مابین تولید کننده، بانک ها و مردم به عنوان حامیان تولیدات داخلی تعداد واحدهای تولیدی فعال استان افزایش یابد.
محمود دلپسند تصریح کرد: میزان پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید از سوی بانک ها منوط به ارزیابی طرح وتوجیه فنی و اقتصادی طرح ها است که از سوی بانک ها صورت می گیرد و بانک عامل نیز به عنوان یک امانتدار رفتار خواهد نمود.
وی مطرح کرد: بررسی مشکلات اداری، مالیاتی و بانکی طرح های تولیدی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان صورت می پذیرد و اجرای تمامی مصوبات آن از سوی بانک ها و دستگاههای مختلف استان الزامی است.
دلپسند اشاره داشت: وجود برخی از موانع از سوی بانک ها به دلیل نبود اختیارات لازم از سوی شعب استانی است و در این راستا استان رایزنی ها و پیگیری های لازم را جهت افزایش اختیارات بانکهای استان در دستور کار خود قرارد داده است.
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره داشت و افزود: حمایت از تولید و اشتغال با توجه به منویات رهبری از سوی مسوولین ذی ربط الزامی است.
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: تامین نقدینگی واحدهای تولیدی که از آمادگی خوبی به لحاظ تامین تجهیزات و ساختمان مورد نیاز برخوردار هستند، از اولویت های اصلی استان است.
محمود دلپسند افزود: توانمندسازی واحدهای تولیدی نیمه فعال  با پیشرفت فیزیکی زیاد و واحدهای تولیدی راکد و همچنین استقبال از سرمایه گذاران جدید از دیگر اولویت ها استان در زمینه حمایت از تولید و اشتغال است.
دلپسند تاکید کرد: در نظر داریم بحث سرکشی از واحدهای تولدی و بررسی مشکلات آن ها را در سال جاری به صورت منسجم تر در دستور کار خود قرار دهیم.
وی تصریح کرد: برگزاری برخی از جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل واحدهای تولیدی و بانک های عامل با حضور تولید کنندگان و مدیران عامل بانک ها از دیگر برنامه های استان در سال جاری است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید