۱۳۹۴/۰۴/۲۵
معاون استاندارخبر داد:

انجام تمهیدات لازم برای آغازدور دوم سفرهای تابستانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت:با توجه به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی همزمان با عید سعید فطر،تمهیدات لازم از سوی سازمانهای متولی در استان برای مسافران فراهم شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری؛محمد حسین علی نیا در گفتگو با صداوسیمای استان با بیان اینکه آغاز دور دوم سفرهای تابستانی از امروز تا پایان شهریورماه ادامه دارد، اظهار داشت:برای دور دوم سفرها تمهیداتی اندیشیده شده تا سفری آرام ، مطمئن و ایمن را برای مسافران فراهم کنیم واین در حالیست که سالانه 16 میلیون نفر در محور بجنورد به سمت مشهد جهت زیارت بارگاه امام هشتم، تردد می کنند.
وی با تاکید براینکه نیاز به توجه و ایمن سازی محورهای اصلی بجنورد داریم، ادامه داد:برای چهار بانده کردن محور بجنورد به جنگل گلستان اعتبارات کافی در سفر رییس جمهور به این استان پیش بینی شده که به زودی تخصیص می یابد اما به رغم این موضوع در سالهای گذشته شاهد تصادفات و حوادث ناگواری در این مسیر بودیم.
علی نیا در ادامه توضیح داد:بنابراین باید از حداکثر ایمنی در این مسیر استفاده کرد که البته اداره کل راه و شهرسازی اقدامات خوبی جهت کاهش شیب راه و افزایش ضریب ایمنی راه ها انجام داده است.
وی خاطرنشان کرد:در جلسه اخیر کمیسیون ایمنی راه ها نیز وظیفه تمام دستگاه های متولی جهت فراهم کردن بستر مناسب ایمنی راه ها نیز تشکیل و بر انجام این موضوع تاکید فراوان شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت:همچنین پلیس راه استان نیز با نیروهای بیشتری در محورهای اصلی بجنورد حضور خواهند یافت که البته بخش عمده حوادث رانندگی ناشی از عدم توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و خطای انسانی است.
محمد حسین علی نیا تصریح کرد:سایر سازمانهای دیگر همچون هلال احمر و اورژانس 115 نیز حضور پررنگ تری خواهند داشت تا زمان رسیدن به بالین بیمار و انجام عملیات امداد رسانی به حداقل برسد که در این راستا امکانات و توانمندی های این سازمان ها نسبت به سال گذشته نیزافزایش داشته است.
وی اظهار داشت:جهت آرامش و کاهش استرس مسافران نیز 3 ایستگاه سلامت از محور بجنورد تا فاروج پیش بینی شده است علاوه بر این موارد گروهی جهت رسیدگی به وضعیت بهداشتی مکان های پرتردد مسافران نیز تشکیل شده تا موارد ناقص و مواردی که نیاز به بهسازی و بازسازی دارد احصاء شود.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۳۰۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید