۱۳۹۴/۰۴/۲۴
معاون استاندار تاکید کرد:

مرزنشینان نقش مهمی در پایداری امنیت مرزها دارند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گفت: مرزنشینان نقش مهمی در پایداری پاسداری و امنیت مرزها دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان اظهار داشت: تعامل و همکاری مرزنشینان نقشی مهم در پاسداری و پایداری از ارزش ها و امنیت مرزهای کشور دارد.
دلپسند افزود: اولویت دولت تقویت معیشت مرزنشینان بوده و در این خصوص تمامی دستگاههای اجرایی اهتمام لازم را داشته و زمینه‌‌های لازم را فراهم کنند.
وی بیان داشت: مرزنشینان در بحث مبادلات مرزی باید در وهله اول بتوانند نیازهای زندگی خود را تامین و ارتقاء دهند و در گام های بعدی بتوانند نیازهای استان را با توجه به چارچوب قانونی تعریف شده تامین نمایند.
دلپسند در ادامه خبر داد: در بحث مبادلات مرزی با توجه به شرایط و کمبودهای موجود در استان به دنبال ارتقاء جایگاه برخورداری استان از سطح بخش به سطح شهرستان هستیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری ادامه داد: شناخت مرزنشینان در خصوص برخوداری از ظرفیت های قانونی موجود در بحث مبادلات مرزی کامل نبوده و تحقق این امر نیازمند اطلاع رسانی دقیق و کامل از سوی مسولین ذی ربط است.
محمود دلپسند افزود: بر اساس ضوابط و مقررات، توانمندسازی و توسعه زیر ساخت های ارتباطی مرزنشینان باید به عنوان یک وظیفه جدی در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.   
وی با تاکید بر اینکه برخورداری از مزایا و ظرفیت های قانونی  مستلزم پرداخت هزینه های اولیه است، گفت: مرزنشینان و شرکت های تعاونی باید توانایی و آمادگی مالی اولیه جهت ورود به عرصه تجارت را داشته باشند.
دلپسند با بیان اینکه صادرات و واردات محدود به یک کالا نباشد، تاکید کرد: شرکت های تعاونی مرزنشینان باید از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های خود استفاده و دامنه فعالیت خود را گسترش دهند.
 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۸۲۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید