۱۳۹۴/۰۴/۲۳
معاون استاندار؛

ثبت وقایع چهارگانه مبنای برنامه ریزی و تصمیم گیری های مهم است

معاون سیاسی امنیتی استانداری گفت:ثبت وقایع چهارگانه در هر کشوری از الزامات و مبنای برنامه ریزی و تصمیم گیری های مهم هر کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری؛محمد رحیم نوروزیان در جلسه شورای ثبت احوال استان اظهار داشت:اگر در هر کشوری بخواهد برنامه ریزی درستی صورت بگیرد یکی از عناصر مهم این ضرورت، توجه به آمار و ارقام در حوزه های مختلف است که اگر این آمار به درستی جمع آوری و تحلیل نشود بسیاری از برنامه ها ناقص خواهد شد.
وی افزود:یکی ازنخستین سازمانهایی که در کشور سیستم خود را مکانیزه کرد ثبت احوال کشور بود لذا باید ضمن هماهنگی و همکاری از این ظرفیت استفاده مناسب صورت گیرد.
نوروزیان به ماده 46 برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون باید جایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور ساماندهی شود که ثبت احوال بدون مساعدت سایر دستگاه ها امکان تحقق این مهم را نخواهد داشت.
وی تاکید کرد از نتایج و خروجی این شورا می توانند دستور کار برای برخی کارگروه های استانی شکل گیرد به عنوان مثال اگر ما از جمله استانهایی هستیم که آمار فوتی ها نسبت به میانگین کشوری بالاست باید از کارگروه های مربوطه در جهت تدبیر و کاهش این وضعیت برنامه ریزی و تصمیم گیری جدی صورت گرفت.
گفتنی است در پایان این جلسه سایر دستگاه ها موظف به همکاری با ثبت احوال برای ثبت و تحلیل به موقع وقایع چهارگانه شدند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۱۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید