۱۳۹۴/۰۴/۲۱
استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای مسکن استان:

شاهد شکل گیری مجدد حاشیه نشینی در اطراف شهرهای استان نباشیم

استاندار خراسان شمالی گفت:نباید شاهد شکل گیری مجدد حاشیه نشینی در اطراف شهرهای استان باشیم چرا که هزینه های زیادی را به دولت تحمیل می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری؛ سید علی اکبر پرویزی در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت:برای اینکه حاشیه نشینی مجدد شکل نگیرد نیاز به تصمیم قاطع و هماهنگی دستگاه های اجرایی داریم تا این معضل روز به روز کم رنگتر شود.
وی ادامه داد:یکی از اقداماتی که می توان جهت ازبین بردن حاشیه نشینی مجدد انجام داد این است که در مجاورت مسکن مهر زمین و پروانه رایگان در اختیار متقاضی قرار داد و وی را برای دریافت وام هم معرفی کرد تا در این محدوده مسکن ساخته شود.
پرویزی با ابراز نگرانی از رشد حاشیه نشینی در اطراف شهر بجنورد بیان داشت:اگر میلیاردها تومان صرف ازبین بردن حاشیه نشینی شهر بجنورد شود دیگر چهره شهر به حالت اول خود برنمیگردد.
وی با تاکید بر اینکه معضل حاشینه نشینی در غالب شهرهای مهم استان وجود دارد اما بیشترین و نگران کننده ترین نمود این معضل در بجنورد است ادامه داد: نباید دیگر شاهد حاشیه نشینی و ساخت و سازهای غیرمجاز و تکرارآن باشیم.
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به مشکلات مسکن مهر نیز اشاره کرد و گفت:مشکلات مسکن مهر شرایط سختی را برای دولت ، بهره برداران، متقاضیان و مدیران دستگاه های اجرایی ایجاد کرده که امیدواریم به زودی این مشکلات حل شود.
سید علی اکبر پرویزی اظهار داشت:در بودجه سال 94 اعتبارات خوبی برای پروژه های مسکن مهر دیده شده که ظرفیت هایی وجود دارد تا از این طریق بتوان بخشی از مشکلات را حل کرد.
وی خاطرنشان کرد: برای حل سریع تر مشکلات مسکن مهر باید وظایف ادارات مرتبط تقسیم بندی و تعیین تکلیف شود.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۵۷۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید